Skip directly to content

Oberbank čeká letos nejlepší rok, v České republice otevře nové pobočky

Rakouská Oberbank chce v Česku dál expandovat, plánuje navýšit počet poboček v dalších dvou až třech letech na celkem 25, především v krajích.

"Česko je pro nás vysoce atraktivním trhem a chceme využít této doby, kdy jiní snižují počet poboček i personál, abychom my pronikli na trh a expandovali," uvedl generální ředitel Oberbank Franz Gasselsberger.

Nové pobočky by banka chtěla otevřít v Praze, Jihlavě, Liberci, Olomouci nebo Karlových Varech. V letošním roce přibudou tři nové filiálky, na konci roku jich tak bude mít ústav 19. Banka využije při náborech toho, že jiné finanční ústavy propouštějí zaměstnance.

"Čeká nás nejlepší rok na českém trhu," uvedl ředitel české pobočky Oberbank Robert Pokorný. Podle něj si společnost na expanzi chce vydělat vlastními výsledky.

Oberbank má nyní téměř 13 tisíc privátních a 2400 firemních klientů v ČR. V letošním prvním pololetí získala 106 nových firemních klientů. V ČR se koncentruje na malé a střední podniky.

Bankovní skupina Oberbank vykázala v prvním letošním poletí zisk po zdanění 1,7 miliardy korun (66 milionů eur), meziročně o 11 procent víc. Za dosaženými výsledky stojí podle banky vynikající úrokový výnos, příznivá míra rizika a solidní struktura nákladů. Spravovaná finanční aktiva klientů dosáhla výše 21,6 miliardy eur. Celkem skupina provozuje 155 filiálek.

 

O Oberbank AG:

Oberbank AG pobočka Česká republika nabízí kompletní bankovní služby jak pro privátní tak i pro firemní klientelu. Na český trh vstoupila jako univerzální banka s nabídkou veškerých bankovních služeb. Klientské služby jsou vždy spojeny s vysokým stupněm flexibility. Strategické uspořádání a regionální zaměření banky, jejímž výsledkem je blízkost ke klientovi, umožňuje zkrátit veškeré rozhodovací procesy a urychlit průběh obchodních jednání. Vysoký stupeň spolehlivosti a jistoty oceňují klienti Oberbank AG již dlouhá léta.

 

Kontakt pro novináře:

Bc. Štěpánka Slavíková

Oberbank AG, pobočka Česká republika

Mobil: +420 602 334 322

E-mail: stepanka.slavikova@oberbank.cz