Skip directly to content

Agrární komora ČR

Agrární komora ČR

Pro Agrární komoru České republiky realizujeme projekt Bílé plus, který je zaměřen na podporu mléka a mléčných výrobků. Projekt Bílé plus je spolufinancován z prostředků Evropské unie a České republiky.

Jiří Holub
managing director & partner
aPRiori

gsm.  +420.736.534.779
e-mail: jiri.holub@apriori.cz
www.apriori.cz

Oslavte elixír života

Světový den vrabců, Mezinárodní den proti hluku, Světový den pozdravů. Každý den máme co slavit. Čtvrté květnové úterý (letos tedy 27.5.) si můžeme připít mlékem či mléčným koktejlem, protože na tento den připadá Mezinárodní den mléka.

Nepleťte si laktózovou intoleranci s alergií na mléko

Mléko a mléčné výrobky jsou vhodnými potravinami téměř pro všechny věkové skupiny. Určitá omezení přináší nepříjemnost zvaná laktózová intolerance, o něco horší to mají lidí trpící alergií na bílkovinu kravského mléka. Ale pozor, nesmíte si tato dvě omezení plést!

Jak nejlépe vybírat mléčné výrobky

Máte rádi produkty z mléka a stále v obchodu váháte, jaké si koupíte? Pokud se nechcete a nemusíte řídit jen cenou, přinášíme pár rad.

Udělejte si jasno o mléčných výrobcích

Čím více se zabýváme tím, co jíme, tím více se do toho můžeme zamotávat. Protentokrát jsme se zaměřili na nejvíce problematické otázky týkající se mléka a mléčných výrobků.

Na plodnost i ženské obtíže pomohou mléčné výrobky

Bílé plus mléko
(17.1.2013) S přáním otěhotnět u nás naráží zhruba 15 % párů na zdánlivě neřešitelný problém. Ženské obtíže související s menstruačním cyklem potrápí až 50 % žen.

Zhubněte mléčnými výrobky

Bílé plus mléko
Krabičková, vajíčková, Atkinsova, podle krevních skupin, tukožroutská, bramborová… Ano, všechna tahle slova, jak jistě správně tušíte, mohou označovat určitý druh diety, které na nás neustále útočí odevšad, kam se podíváme.

Mýty a pověry o mléčném tuku a cholesterolu

logo Bílé plus
O mléku, mléčných výrobcích a máslu se v souvisloti s cholesterolem traduje mnoho pověr a mýtů.

Zažijte festival Mléko na talíři

Mléko, bílé plus pro Vás
Druhá polovina září bude patřit jedinečnému gastro-festivalu Mléko na talíři.

Osvěžte se v létě mlékem a mléčnými výrobky

Léto už se neodmyslitelně blíží. Nejenže nastává čas dovolených, ale také se nám díky příznivějšímu počasí mění i chutě. Málokdo by si dal v teplém slunečném dni třeba steak nebo bramborový salát

Stránky